Par mīlestību…

Mīlestība ir ļoti vienkārša. Mīlestība mājo ikvienā. Tai vienkārši jāļauj augt.

Lai gan mīlestības sēkla ir iesēta katrā cilvēkā, tikai daži laimīgie var priecāties par mīlestības ziediem. Tā tas ir tāpēc, ka mēs neļaujam mīlestības sēklai augt. Mēs meklējam mīlestību, bet nevēlamies to dot.

Mīlestība aug tad, kad to dāvā, nevis tad, kad to meklē.

Mūsdienās gandrīz ikviens dzīvo mīlestības trūkumā. Mīlestības aka cilvēku sirdīs izžūst. Un nav iespējama lielāka nelaime kā mīlestības trūkums, jo bez mīlestības cilvēks ir nošķirts no dzīves, – tā ir mīlestība, kas mūs savieno ar veselo. Bez mīlestības cilvēks ir vientuļš, atdalīts no esamības. Bez mīlestības cilvēkam nav saiknes ar citiem.

„Mīlestība” ir visvērtīgākais vārds cilvēku vārdnīcā. Mīlestība ir Dievs. Ceļoties augšup mīlestībā, cilvēks var ieiet apgaismotajā Dieva valstībā. Mīlestības kopšana un attīstīšana noved pie absolūtas saplūšanas ar Dievu.

Vislielākā nabadzība ir mīlestības trūkums. Cilvēks, kurš nav attīstījis spēju mīlēt, dzīvo savā privātajā ellē. Cilvēks, kurš ir mīlestības piepildīts, atrodas paradīzē. Cilvēku var salīdzināt ar burvīgu un unikālu augu, kas ir spējīgs ražot gan nektāru, gan indi. Ja cilvēks dzīvo ar naidu sirdī, viņš ievāc indes ražu; ja cilvēks dzīvo ar mīlestību sirdī, viņš ievāc ziedus, kas piepildīti ar nektāru.

Mīlestība rodas no apzināšanās, ka es neesmu viens un nošķirts, ka es esmu tas pats, kas jebkura lieta esamībā. Es esmu tevī; tu esi manī. Tā ir reliģiozitāte.

Mīlestības durvis atveras tam cilvēkam, kurš ir gatavs atlaist savu ego. Atsacīties no sava ego kāda cita dēļ – tā ir mīlestība. Atsacīties no sava ego visa dēļ – tā ir dievišķa mīlestība.

Mīlestība nav seksuāla kaisle. Tie, kuri seksu sauc par mīlestību, paliek mīlestības trūkumā. Sekss ir tikai pārejoša mīlestības manifestācija. Sekss ir daļa no dabas mehānisma, radīšanas metode. Mīlestība eksistē augstākā plānā, un, mīlestībai augot, sekss izzūd. Enerģija, kas manifestējās seksā, transformējas mīlestībā.

Mīlestība ir seksuālās enerģijas radoša attīstība. Kad mīlestība sasniedz pilnību, sekss automātiski izzūd. Brīvību no seksa nav iespējams sasniegt caur savu dziņu apspiešanu vai nomākšanu. Atbrīve no seksa iespējama tikai caur mīlestību – attīstot spēju mīlēt.

Ģimene ir pirmais solis ceļā uz absolūtu mīlestību, un absolūto nav iespējams sasniegt, ja iztrūkst ceļa sākuma. Mīlestība ir atbildīga par ģimenes eksistēšanu, un, kad par ģimenes locekļiem kļūst plašāka sabiedrība, mīlestība aug. Kad ģimene ir izaugusi tiktāl, lai iekļautu visu cilvēci, mīlestība kļūst vienota ar Dievu, un tad dzīve nozīmē dzīvot Dievā.

Piezīme: No Ošo, “The Long, The Short and the All”

Advertisements

10 komentāri

 1. sweetpoison said,

  februāris 1, 2010 plkst. 8:30 pēcpusdienā

  dodot mīlestību un neko nesaņemot pretī iztukšo mūs… Bet ja mīl patiesi – tas nesatrauc!!! Savdabīgu pašuzupurēšanās otra dēļ.

 2. landladyline said,

  februāris 2, 2010 plkst. 6:43 priekšpusdienā

  Dodot atdodās, dažkārt pat vairākkārtīgi:)).

 3. sweetpoison said,

  februāris 3, 2010 plkst. 2:19 pēcpusdienā

  vispār gāja runa par ko citu… dodot atdodas tikai tad, kad otrs atdod :))) .. bet ja iet runa par love bez atbildes… Nu ja vienīgais augstākstāvošais atdos .. vēlāk ..

 4. tris siventini said,

  februāris 13, 2010 plkst. 7:50 pēcpusdienā

  Kad un kur varēs iegādāties smaržīgās ziepes? Arī mīlestībai piederīga lieta…

 5. tris siventini said,

  februāris 14, 2010 plkst. 8:32 pēcpusdienā

  Sveicinājums dzimšandienā 🙂

 6. landladyline said,

  februāris 15, 2010 plkst. 1:34 pēcpusdienā

  Liels paldies, lai kas arī nebūtu trīs sivēntiņi:DDDD

 7. tris siventini said,

  februāris 15, 2010 plkst. 1:36 pēcpusdienā

  Nu kā, trīs vīrieši:)
  Kā jaunais darbiņš?

  • landladyline said,

   februāris 15, 2010 plkst. 2:28 pēcpusdienā

   Trīs vienā?;-// Tas taču mans sapnis!!! Darbiņš sākas no 1.marta, pagaidām vēl tikai iepazīstos ar darba lauciņu. Jau tagad zinu, sūri būs:(.

 8. tris siventini said,

  februāris 15, 2010 plkst. 2:33 pēcpusdienā

  Tagad ka tik darbs… cerams, patikams un zinams. Ziepes gan nevajag pamest:)


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: